BARO BAŞANIMIZ AV. SERKAN PEKMEZCİ, ADALET BAKANI İLE YAPILAN TOPLANTININ ARDINDAN TBB'DE BULUŞTU
Tarih: 1.08.2023| Okunma Sayısı: 438

                                    

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, Yönetim Kurulu üyeleri, Baro Başkanımız Av. Serkan PEKMEZCİ ile tüm Baro Başkanlarının katılımıyla, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’la, avukatlık mesleğinin sorunları ve bu sorunların çözümüne yönelik olarak 07 Temmuz 2023 tarihinde Gölbaşı Hakimevi’nde yapılan değerlendirme toplantısının ardından TBB’ye geçen heyet, iki gün (7-8 Temmuz 2023) süren 51. Baro Başkanları toplantısını gerçekleştirdi.

Baro Başkanları toplantısı, İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Birlik Başkanı Av. R. Erinç Sağkan’ın Adalet Bakanı ile yapılan görüşmeyi değerlendirdiği konuşmasıyla başladı.

Baro Başkanları mesleğin sorunları kapsamında Adalet Bakanlığı ile yapılan görüşmede dile getirilen sorunların çözümü için etkin şekilde fikri takibin yapılabilmesi bakımından ortak çalışma grubu oluşturulması ile “02-03 Aralık 2023 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilmesi planlanan 13. Olağanüstü Genel Kurul Toplantı gündeminin belirlenmesi” ve diğer gündem başlıklarına ilişkin görüş ve önerilerini dile getirdi.

Toplantının sonunda; Adalet Bakanlığına sunulan avukatlık mesleğinin derin sorunları ve acil çözüm önerileri arasından tespit edilen kısa vadede çözümü zorunlu başlıkların takibi için çalışma grubu oluşturulmasına, bu konularda ilgili Bakanlıklar nezdinde fikri takip, ısrarlı talep ve çalışma yapılmasına karar verildi.

Komisyonun çalışmaları, Eylül ayı içerisinde yapılması öngörülen Baro Başkanları toplantısında yeniden ele alınarak ortaya çıkan tabloya göre meslektaşlarımız bilgilendirilecek ve yol haritası belirlenecektir.

22.06.2024
AV. SERKAN PEKMEZCİ
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.